SHAREPOINT

פיתוח מערכות מבוססות שרפוינט

חברת YouCC כחברה מובילה בתחום האנטרפרייז מבצעת פיתוח מערכות עסקיות למגוון לקוחותיה על בסיס פלטפורמת Sharepoint.

בהסתמך על ניסיון החברה עובדיה ומנהליה , החברה מציעה ללקוחותיה ללקוחותיה פיתוח יישומים עסקיים מתקדמים על בסיס משפחת מוצרי ה-Sharepoint.


 

הקדמה

תשתית השרפוינט הארגונית נמצאת ומיושמת כיום כמעט בכל ארגון קטנים כגדולים,

במסגרת זו הארגון מטמיעה את השרפוינט כתשתית , בונה ומיישם ארכיטקטורת מערכת ומידע סביב השרפוינט, בונה תשתיות מתאימות ורובסטיות , כולל הרשאות , גיבויים , DR , ביצועים וכיוצ"ב.

לאחר השקעת המאמץ לעיל הארגון מנצל בסופו של תהליך אחוז מאוד קטן מיכולות המוצר.

לדברי Forrester לרוב הארגונים יש כבר שרפוינט SharePoint אך עם זאת, עד כה, רוב הארגונים האלה משתמשים ב-SharePoint רק לניהול תוכן ושיתוף פעולה.

לרוב מיישם הארגון - פורטל ארגוני פנימי ( לפעמים חיצוני) הכולל שיתוף מידע הנוגע לארגון ,ניהול יידע , טפסים ברמה כזו או אחרת (לרוב במידה מאוד מצומצמת) , רשת חברתית לשיתוף וחיפוש מידע ויכולות נוספות אשר לרוב אינן ממצות את יכולות המוצר.

ארגונים מתקדמים יותר יישמו פרויקטים רחבים יותר למשל מערכות BI , מערכות טפסים מורכבות ואינטגרציה עם מערכות מידע פנימיות כגון SAP , או מערכות ניהול מסמכים צד ג'.

לאורך כל השנים בהם אנו מייעצים לאגפים הטכנולגיים, בינהם המתקדמים ביותר בחשיבתם העסקית, אנו נתקלים בארגונים המתחבטים בדילמה איך להפיק את מירב תועלת מההשקעה הגדולה שנשית ברכישת הרישוי ל-Sharepoint.

יותר ויותר בולטות היום בשוק חברות המציעות ליישם פורטל ארגוני , ליישם ניהול קבצים , ליישם רשת חברתית, אנו דוגלים ביישום פתרונות עסקיים המבוססים על פלטפורמת השרפויינט ולא ביישום השרפויינט כמטרה, בניצול היכולות הטכנולוגיות והארגוניות של שרפויינט לביצוע פרויקטים הנחוצים לעסק לייעול תהליכים ולחסכון בעלויות.

 

חסכון בעלויות

חסכון בעלויות ארגוניות הינו ערך עליון בתפיסתינו המקצועית , ארגונים משקיעים כיום עד כ-10% מההוצאה הארגונית השוטפת שלהם לטובת ה-IT , אם זה בעלויות תחזוקה ואם בעלויות פיתוח ופרויקטים.

לפי מאמרים (ראה מאמר של גרטנר) עלות תחזוקת מערכת עשויה להגיע לפעמים עד כדי פי ארבע מעלות הרכישה.

http://www.synergybusiness.com/project-accounting-blog/?p=1380

לפיכך עלינו כספקי השירות של הגורמים העסקיים בארגון למצות את ה-Assets שרכשנו , שאם לא כן איננו מישמים את תפקידנו כהלכה.

חוסר יעילות או חוסר באסטרטגיה בפיתוח יישומים כולל פיתוח אפליקציות על בסיס נקודתי או אפליקציות המפותחות לתת מענה לטווח קצר (אפליקציות חירום) מייצר לרוב אפליקציות אשר אינן משתלבות בצרכי הארגון לטווח הארוך וגוררות עימן עלויות רישוי ותחזוקה הולכים וגדלים ללא התחשבות ביכולות התקציביות של הארגון.

 

הערך המוסף

מחקר שנעשה על ידי חברת ייעוץ מובילה מראה כי 68% מארגונים יש צבר מתון או חמור של יישומים שלא נמסרו וששני שליש מהארגונים חשים כי הצמיחה והרווחיות שלהם מוגבלת על ידי טכנולוגיה.
עכשיו זה זמן למנף ההשקעה שכבר נעשתה בSharePoint ולהשתמש בה כפלטפורמה כדי לספק יישומים עסקיים.

שימוש ב-SharePoint בדרך זו מכונה "הרמה השלישית של בגרות" לפריסות של SharePoint.

 

 Sharepoint as a development platformjpg

שרפוינט כפלטפורמה לעסקים

 בהתבסס על יכולות המוצר שרפוינט והסביבה שבה שרפוינט פותח , ארגון אשר בוחר להתייחס לשרפוינט כפלטפורמה לפיתוח יישומים עסקיים, יכול להנות מקיצורי תהליכי פיתוח , מהרחבת יכולות של מערכות קיימות ומחסכון משמעותי בעלויות תחזוקה שוטפות כתוצאה מצימצום במוצרי צד ג' נוספים אשר עלות תחזוקתם גבוהה.

דוגמאות ליישומים אשר יכולים להתבסס על פלטפורמת SHAREPOINT יכולים להיות :

- הרחבת יכולות הארגון לניהול מסמכים לדוגמא כמשלים למערכות ERP כגון SAP.

- מערכות לניהול טבלאות עסקיות , כתחליף לטבלאות המנוהלות כיום במחשב מרכזי או באפליקציה ייעודית.

- מערכות לניהול מצאי.

- מערכות לדיווח וניהול תקלות / קריאות שירות.

- מערכות תהליכיות לביקורת

- מערכת שאלונים להכרת הלקוח.

- טספים עסקיים מסוגים שונים . לדוגמא העמדת הלוואות.

- מערכת לניהול יידע עסקי .

- מערכת למידה מבוססת SCROM.

ועוד.

 

לסיכום : חברת YOUCC טכנולוגיות המתמחה ביישום פתרונות ארגוניים , חדשניים , מאפשרת ללקוחותיה זוית הסתכלות נוספת , שונה , על שימוש ב-SHAREPOINT כפלטפורמה לבניית יישומים עסקיים.

 

הכותב הוא :

שמואל משעלי - מומחה פתרונות עסקיים.

יועץ בכיר (עד )2010 בחברת מיקרוסופט לפתרונות עסקיים מבוססי פלטפורמות מיקרוסופט.

מנהל תחום השרפוינט בחברת YOUCC טכנולוגיות.