XRM

מה זה XRM?

יש כמה הגדרות שונות לXRM. אחת הוא ש" x "מייצג extended , כמו בניהול מערכת יחסים מורחבת . ההגדרה האחרת היא ש" x "הנו משתנה, ופירוש
ניהול "סוגי" מערכות יחסים, כגון ניהול קשרי שותפים, ניהול קשרי עובדים ועוד. שתי הגדרות אלו מתייחסות לבנייה כל יישום על גבי פלטפורמת Microsoft Dynamics CRM. בניית יישום XRM יכולה ללבוש צורה של התאמה אישית של יישומי ניהול קשרי לקוחות הקיימים שכלולים ב-Microsoft Dynamics CRM, או על ידי עיצוב יישומים עסקיים חדשים לחלוטין שאינם מבוססים על המכירות, שירות, או יכולות שיווק שנכללו ב של Microsoft Dynamics CRM.המכנה המשותף לכל ההגדרות של XRM ושיטות ההרחבה של המוצר הוא שהיישום שנכתב ישתמש ב- Microsoft Dynamics CRM כפלטפורמה יישומית, ויאפשר למנף את היכולות של הפלטפורמה כדי לספק ערך עסקי ללקוחות.

 

אוקי, אז למה XRM ולא לפתח אפליקציה כהרגלינו?

ישנם מספר יתרונות חשובים לבניית יישום על גבי של Microsoft Dynamics CRM במקום לבחור בשיטות הקונבנציונאליות .היתרון הברור ביותר הוא שהפלטפורמה של Dynamics  מגיעה עם מספר ישויות מובנות , הישויות והיישומים שנמצאים במוצר שמישים מיידית. לדוגמה, Dynamics כולל מוקד תמיכה (או ניהול תיקים), תזמון שירות, מעקב אחר פעילות, מסחר אלקטרוני, ניהול קמפיינים, וניהול מכירות. יישומים אלה עשויים להיות חלק מעיצוב יישום ה- XRM. גם אם אתה לא משתמש ביישומים אלה או בישויות של Dynamics, קיימת פונקציונאליות ומספר תכונות אחרות ש-Dynamics יכול לספק ליישום XRM המותאם ללקוח . להלן התכונות החשובות והבולטות ההופכות  Microsoft Dynamics CRM לפלטפורמה לפיתוח מערכות מתקדמות :

אבטחת מידע :

ל- MicrosoftDynamics CRM יש מודל אבטחה חזקה built-in בתוך הפלטפורמה. זה כולל אתהקונספט של אבטחה ברמת רשומה (או בקיצור Record level security), תפקידים, יחידות עסקיות,ומודל הרשאות הכולל את הרעיון של סקופ (Scope)  (כלומר, עריכה רשומה בבעלותי, בתוך היחידה העסקית שלי, או בכל ארגון כולו).

 

Workflows :

ל-Microsoft Dynamics CRM יש מודל עבודה כולל ממשק משתמש קצה, המאפשר למשתמשים עסקיים לנהל תהליכי עבודה בכל ישות ב- Dynamics. מודל עבודה זה כולל תנאים, הסתעפויות, ופעולות מותאמות אישית, כולל שליחת הודעות דואר אלקטרוני או יצירת רשומות. זרימות עבודה אלה יכולות להיות מיושמות על ידי המשתמשים כדי לאפשר להם לבנות חלק מתהליכי העבודה האישיים שלהם באופן עצמאי או שניתן להגדיר תהליכים שיפעלו בצורה רוחבית כדי ליישם לוגיקה עסקית מסוימת או התנהגויות החוזרות על עצמן. מנוע ה-WF יכול גם להיות מפותח על ידי תוכניתנים כהרחבה של תהליכים שיכולים אחרי להיות בשימוש של משתמשים עסקיים.

 

דוחות :

ה-Dynamics משתמש הן ב- EXCEL והן ב-Reporting Services ככלי ליצירת דוחות. הוא כולל אשף דוחות העוזר למשתמש ביצירת דוחות שימושיים , על נתונים המאוחסנים בMicrosoft Dynamics CRM. דוחות אלה יכולים להיות סטטיים יחסית , או אפילו דינמיים עם יכולות Drill-Down . דוחות אלו מפורסמים
במערכת וזמינים לשימוש כלל משתמשי המערכת.

 

ממשק משתמש :

בעת קסטומיזציה של Microsoft Dynamics CRM עם ישויות מותאמות אישית משלך ליישום XRM, מערכת   Dynamics מאפשרת לייצר באופן אוטומטי GUI עבור המשתמשים שלך לאינטראקציה עם הנתונים. ה- Dynamics כולל ממשק משתמש עיקרי שיכול להיות מותאם אישית עבור יישום ה- XRM. ממשקי המשתמש כוללים רשימות עם תצוגה מותאמת, חיפוש וחיפוש מתקדם, דפי עריכה לכל הישויות המוגדרות במערכת, lookup dialogs , ממשקי משתמש עם ריבוי לשוניות (כמו בדפדפן), ועוד. ה- Dynamics  מספק ממשקי משתמש אלה ללא צורך בתכנות. ממשקי משתמש לרשומות מקושרות נוצרים באופן אוטומטי ובפשטות על ידי הגדרת הקשרים בין הישויות האלו. ממשקי המשתמש כוללים את כל המנגנונים הסטנדרטיים למניפולציה של הנתונים, כולל פעילות מלאה יצירה / עריכה / מחיקה, הקצאת בעלות, והפעלה של זרימות עבודה (Workflows) .ממשקי המשתמש אפילו לאפשר עריכה של כמות רשומות בו זמנית ובצורת אצווה (Batch).

 

אינטגרציה עם יישומי OFFICE :

ל- Dynamics יש אינטגרציה חזקה עם יישומי Microsoft Office. הוא כולל ממשק משתמש שיכול להיות מותקן בתחנת עבודה. זה מביא את ממשק המשתמש של Dynamics  לתוך Microsoft Outlook ומאפשר למשתמשים לתקשר עם מערכת ה- Dynamics  ישירות מתוך ה- Outlook. התקנת התוכנה מאפשרת למשתמשים להיות מנותקים מהמשרד ועדיין להיות באינטראקציה עם הנתונים שלהם הנמצאים ב- Dynamics CRM. התקנת ממשק ה-Outlook של Dynamics CRM מאפשרת גם משיכת נתונים ישירות לתוך Word ו- Excel באמצעות מנגנון active data binding. כל הנתונים של Dynamics CRM ניתתנים בקלות לייבוא ולייצוא עם Excel.

 

מידול נתונים : 

ה-Dynamics CRM מאפשר יצירת ישויות מותאמות אישית (Customized) , אשר יכולות להכיל תכונות (attributes), טפסים ותצוגות (views), וקשרים עם ישויות אחרות. בנוסף לקשרים הרגילים, כל הישויות המותאמות אישית יכולות להכיל פעילויות (activities) ורישומים (notes) בהתאם לצורך. פעילויות מאפשרות שיתוף פעולה באמצעות המנגנונים הסטנדרטים של Dynamics  כגון משימות, הודעות דואר אלקטרוני, שיחות טלפון, פגישות ותזמון שירות. הערות (notes) מאפשרות העלאות קבצים והערות הקשורות לישויות המותאמות אישית (custom entities).

 

Web Services :

ה- Dynamics כולל מספר Web Services  שניתן להשתמש בהם כדי לקיים אינטראקציה עם פלטפורמת Microsoft Dynamics. שירותים אלה הם שירותי SOAP המאפשרים הרחבת השימוש ופיתוח על פני כל פלטפורמה באמצעות כל שפה שתומכת בתקני אינטרנט. כמו כן ניתן להשתמש בכלי צד שלישי כגון ADXSTUDIO XRM SDK כדי ליישם שירותי נתונים מודרניים כגון RESTful services המבוססים על שירותי נתונים ADO.NET  ושירותי .NET RIA עם קידוד מועט מאוד. זה מאפשר צריכת נתונים בקלות מתוך ה- Dynamics CRM בבניית יישומי ה- XRM לאינטרנט באמצעות AJAX או בפיתוח Silverlight.

שילוב כל היכולות האלה מייצר למעשה פלטפורמה עשירה לפיתוח יישומים עיסקיים, המאפשר יישום מהיר יחסית לקידוד מערכת בשפת תכנות ובכלי תכנות סטנדרטיים. לא זאת בלבד , עצם היותה של הסביבה ניתנת להרחבה מאפשר תמיד לחזור לשולחן הפיתוח
ולהרחיב את יכולות המוצר בהתבסס על סביבת הפיתוח של דוטנט.

pie-chart

שכבות ה-XRM

 

פתרונות אפשריים ודוגמאות ליישומים מבית YouCC טכנולוגיות :

1. מערכת לניהול בקשות לאשראי. חברת YOUCC פיתחה יישום מבוסס XRM DYNAMICS המאפשר ללקוחות החברה העמדת בקשה לקבלת אשראי לרכישת רכב. היישום תומך בתהליך הבקשה משלב בו מגיע הלקוח למגרש המכוניות ועד להעמדת האשראי בחשבון הלקוח.

 

loans

 

2. ניהול מוקד קריאות. המערכת מאפשר ניהול מוקד קריאות שירות וזאת לטובת ניהול הקריאות מרגע פתיחתן ועד סגירתם לאחר הפעילות. המערכת מאפשרת תיעוד מלא של הקריאה , של אופן הטיפול וניהול יידע מלא הקשור בקריאות שירות כולל חיבור למערכות צא'ט.

 

MOKED

 

 

כתב : שמואל משעלי