לימוד וירטואלי - סיסמא לכל תלמיד

60 אלף מורים ותלמידים בלמעלה מ-160 בתי ספר ייהנו מחוויית לימוד וירטואלית משותפת באמצעות  Office 365

Office 365 למגזר החינוך מאפשר למורים ולתלמידים ליהנות מיתרונות הענן ומספק להם דואר אלקטרוני והודעות מיידיות לתקשורת רציפה, וידאו קבוצתי וצ'ט קולי ללימוד משותף, כמו גם יכולות של צפיה ועריכה מקוונת של מסמכים להכנת עבודות, שיעורי בית ועוד. יכולות אלו מאפשרות למורים ולתלמידים ללמוד וללמד בכל זמן ומכל מקום, ללא עלות.

60 אלף מורים ותלמידים בלמעלה מ-160 בתי ספר ייהנו משרותי הענן של מיקרוסופט- Office 365, כחלק משיתוף הפעולה של מיקרוסופט ישראל ומיזם "סיסמה לכל תלמיד". פעמים רבות, תלמידים, כמו גם סגל המורים, צריכים להתחבר ולעבוד עם עמיתיהם על פרויקטים שונים בבתי הספר ואף לאחר שעות הלימודים. Office 365 עבור מוסדות חינוך עונה על צורך זה ומספק להם כלי תקשורת מגוונים וסביבות עבודה משותפות. הפרויקט נחשב לפרויקט ההסבה לענן הגדול ביותר שבוצע עד היום בישראל. שילוב פיתרון הענן נמשך כחודשיים, ובוצע על ידי חברת YouCC טכנולוגיות, שותף עסקי של מיקרוסופט במגזר האנטרפרייז.

לכל התלמידים והמורים תינתן גישה מרחוק לארכיון ווירטואלי של ספרים, מאמרים, חומרי לימוד, מצגות ועבודות. הם יוכלו לעבוד במשותף על כל מסמך או עבודה שיש להגיש, להעיר הערות ולתקן האחד את השני – והכל בזמן אמת. יתירה מכך, במהלך העבודה המשותפת יוכלו לצפות האחד בשני באמצעות מערכת ווידיאו קונפרנס קבוצתית, שתציג על המסך גם את העבודה המשותפת. אופציות נוספות לתקשורת כוללות: צ'ט קולי, הודעות מיידיות, מיילים ועוד. המערכת צפויה לייעל גם את הקשר בין המורים לתלמידים. כך לדוגמה, תלמיד יוכל לבקש סיוע מרחוק של מורה בהכנת שיעורי בית, תוך הצגת העבודה שהוא עובד ועליה והצגת בעיה שהוא נתקל בה. גם במקרה זה השניים יוכלו לשוחח בווידיאו קונפרנס תוך דיון בעבודה שתוצג לעיניהם על המסך.

היתרונות של Office 365 זמינים לתלמידים, מורים ואנשי סגל בבתי ספר שונים בכל רחבי הארץ וכן לסטודנטים, מרצים וסגל במוסדות האקדמיים ובמכללות. בנוסף לפרויקט הנוכחי, עשרות מוסדות חינוך נוספים בבתי הספר ובאקדמיה כבר עושים שימוש בשירותי Office 365. בנוסף, מספר מוסדות להשכלה גבוהה בחרו בשירות הענן של מיקרוסופט ובמהלך השנה ייהנו חברי הסגל והסטודנטים במוסדות אלו מחוויית תקשורת משודרגת ועבודה שיתופית.

שירותי הענן של מיקרוסופט מאפשרים גישה לכל המסמכים המאוחסנים ברשת – מכל מקום ומכל מכשיר נייד בעל חיבור לאינטרנט וניתנים למוסדות החינוך ללא עלות.

הפרויקט כלל הגירה מסביבת שרתי Exchange מקומית לשירותי הענן של מיקרוסופט, שביצעה YouCC טכנולוגיות, מבלי לפגוע בפעילותם השוטפת של משתמשי המערכת. הפרויקט כולל שירות דואר אלקטרוני בענן (Exchange Online), שירות פורטל ארגוני בענן (SharePoint Online) ושירות תקשורת אחודה בענן (Lync Online) כדי לספק לבתי הספר שבמיזם פתרון לתקשורת ושיתופיות ברמה עולמית.

בין היתרונות של שירותי Office 365 עבור מוסדות חינוך:

  • כיתות ללא קירות- מחשבי PC או טאבלטים, מחשב מקומי או חיבור מרחוק, Office 365 למוסדות חינוך מסייע לאנשים לשמור על קשר וליצור סביבה של כיתה מקוונת.
  • כניסה עם סיסמא אחת בלבד- Office 365 למוסדות חינוך מאפשר כניסה לכל היישומים תחת סיסמא אחת. כעת, תלמידים ומורים אינם צריכים לזכור שמות משתמש או סיסמאות מרובות.
  • פרטיות ואבטחה- השירות מספק פרטיות ואבטחה לשמירה על המידע של הסטודנטים. למיקרוסופט יש את הגישה המקיפה ביותר לפרטיות בענן ואבטחה, לרבות ISO 27001, SAS70 Type II, EU Safe Harbor, EU Model Clauses, the U.S. Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA), the U.S. Family Educational Rights and Privacy Act (FERPA ועוד.

טל מיכלוביץ',יועץ טכנולוגי פתרונות ענן בחינוך ,מיקרוסופט ישראל: "שיתוף הפעולה עם המיזם "סיסמה לכל תלמיד" מאפשר למעל 30,000 מורים ותלמידים ברחבי הארץ ליהנות מכלי תקשורת ושיתופיות שעד לא מכבר היו נחלתם של ארגונים גדולים ומתקדמים בלבד. היתרונות של Office 365, כמו גישה מרחוק מעל כל התקן, שיתוף מסמכים עשיר ועבודת צוות, תקשורת ארגונית, אבטחה, תמיכה זמינה 24x7 מאפשרים למורים ולתלמידים ללמוד וללמד בכל זמן ומכל מקום ומהווים תנאי הכרחי להצלחה בעולם המודרני.

ליאור כרמל CTO , סיסמה לכל תלמיד: "הארגון הוקם וממומן כולו מתרומות של החברה לישראל וקבוצת עופר , בז"ן, בנק הפועלים ובשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל: "כארגון שהוקם ונועד כדי לקחת חלק בהעלאת איכות החינוך ויצירת קהילת חינוך ממוחשבת, אנו רואים חשיבות עליונה בהחדרת טכנולוגיות מתקדמות למוסדות החינוך. חבילת Office 365 של מיקרוסופט מספקת למורים ולתלמידים כלים טכנולוגיים המתקדמים ביותר, שמאפשרים להם לתקשר ולשתף מידע מכל מקום ובכל זמן. השימוש בכלים אלה מעלה את רמת מעורבות התלמידים בלימודים ומאפשר להם לרכוש מיומנויות חדשות שישפרו את הישגיהם"

מיקי ברזניוק, CTO בחברת YouCC טכנולוגיות: "ההגירה מסביבה לוקאלית לענן מאפשרת לארגון סיסמה לכל תלמיד ליהנות מיתרונות בכמה היבטים. חיסכון ניכר בהוצאות הארגון כתוצאה מהמעבר מסביבת שרתים לוקאלית, שדרשה גיבויים, תחזוקה ואחסון, לסביבת ענן שמייתרת את הצורך בתחזוקת המערכת. כמו כן, סביבת הענן מאפשרת ליהנות מפונקציונאליות רחבה ועשירה יותר מזו שהכירו המשתמשים בעבר וכוללת בין השאר יכולות חדשות לקיום צ'אט, שיחות וידאו ושיתוף מידע. ובנוסף, למחלקת ה-IT בארגון נותרה היכולת לנהל מקומית את המערכת היושבת בענן."

חבילת הענן, שזמינה כעת למוסדות החינוך, כבר מחוללת שינוי במגזר העסקי. Office 365 אשר בבסיסה נועדה לארגונים הקטנים והבינוניים (SMB) מאפשרת להם לעשות שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר בעולם, בעלות חודשית נמוכה וללא כל צורך להשקיע ברכישת תוכנות ותחזוקה של שרתים, תשתיות ואפליקציות. החיסכון הכספי שכרוך בכך הוא עצום - בעל עסק משלם דולרים בודדים לחודש לכל משתמש, כאשר התשלום מתבצע בהתאם להיקף השימוש וניתן להגדיל או להקטין את השימוש בכל עת (בדומה לצריכת חשמל, גז ומים). מוסדות החינוך בישראל יכולים ליהנות מאותם כלים מתקדמים שבהם משתמשים במגזר העסקי ללא עלות.